top of page
NASZA KADRA PRZEDSZKOLE PRZYJACIEL
AniaN3.jpg

Anna Nikodem 

Dyrektor

Jestem dyrektorem Żłobka i Integracyjnego Przedszkola Przyjaciel w Falenicy. Od ponad 8 lat dbam o organizację pracy w Przyjacielu. Moim celem było stworzenie miejsca, gdzie wszyscy - dzieci, rodzice jak i pracownicy, będą czuć się komfortowo i dobrze - gdzie przychodzi się z uśmiechem na twarzy. Udało się spełnić moje marzenie - Przyjaciel to zgrany zespół, świetna współpraca, miejsce pełne zrozumienia, wsparcia i miłości, ale także profesjonalna kadra i mnóstwo sukcesów edukacyjnych oraz terapeutycznych.

ja2.jpg

Matylda Matisow

Wicedyrektor

Koordynator ds. integracji

Nauczyciel mianowany, Pedagog specjalny, Terapeuta. Przez ponad szesnaście lat, w codziennej pracy zawodowej, pod superwizją, zdobywała wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju i autyzmem metodami Stosowanej Analizy Zachowania. Absolwentka studiów wyższych ze specjalizacjami: Pedagogika specjalna, Doradztwo i terapia pedagogiczna oraz Pedagogika wczesnoszkolna. Obecnie studentka ostatniego semestru Psychologii. Posiada dodatkowe kwalifikacje z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych oraz Arteterapii. 

W Przedszkolu Przyjaciel koordynuje pracę zespołu nauczycieli oraz specjalistów, zajmuje się planowaniem procesu terapeutycznego oraz kreatywnego. Jest wsparciem merytorycznym zarówno dla nauczycieli, specjalistów jak i rodziców. 

„Jestem pedagogiem kreatywnym, szukającym nieszablonowych rozwiązań. Dzięki ukończeniu szkoły plastycznej moją mocną stroną są działania twórcze i szeroko rozumiana sztuka - malarstwo, oprawa graficzna, tworzenie scenografii, które staram się wykorzystywać w swojej codziennej pracy edukacyjno-terapeutycznej”.

Ania.jpg

Anna Piotrkowska

Psycholog 

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu Psychologii klinicznej, a także studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania na SWPS w Warszawie. Dodatkowo, posiada przygotowanie pedagogiczne. Od ponad dziesięciu lat wspiera dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwoju i zachowania oraz ich rodziny. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w ośrodkach behawioralnych, terapeutycznych jak i placówkach integracyjnych. Na co dzień, w Przedszkolu Przyjaciel, planuje i realizuje zajęcia terapeutyczne: indywidualne oraz grupowe, wspiera dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi podczas pobytu w grupie, a także prowadzi konsultacje z rodzicami.

Aleksandra Kowalczyk

Psycholog 

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu Psychologii , a także studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, Diagnozy Psychologicznej oraz Poradnictwa Psychologicznego i Interwencji Kryzysowych. Posiada dodatkowe przygotowanie pedagogiczne. Od niemal piętnastu lat wspiera dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwoju i zachowania oraz ich rodziny. Swoje doświadczenie zdobywała wspierając dzieci w placówkach oświatowych oraz placówkach wczesnej interwencji. Na co dzień, w Przedszkolu Przyjaciel, planuje i realizuje zajęcia terapeutyczne oraz wspiera dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi podczas pobytu w grupie.

Monika1.jpg

Monika Chmielewska

Pedagog specjalny

Pedagog, specjalny, Terapeuta pedagogiczny, Terapeuta ręki, Trener Umiejętności Społecznych, Trener Kreatywnego Wpierania Rozwoju. Absolwentka studiów wyższych na kierunkach: pedagogika specjalna - terapia pedagogiczna oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a także wielu szkoleń certyfikacyjnych  z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Posiada doświadczeniem w pracy z dziećmi zarówno neurotypowymi jak i z zaburzeniami rozwojowymi i niepełnosprawnościami. W Przedszkolu Przyjaciel prowadzi terapeutyczne zajęcia indywidualne oraz grupowe, a także wspiera dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi podczas pobytu w grupie. 

Elwira.jpg
Małgosia 3..jpg

Elwira Tarasiuk

Terapeuta Integracji sensorycznej

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Z wykształcenia Diagnosta i Terapeuta SI, Terapeuta ręki, Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wspiera rozwój dzieci pracując w Przedszkolu Przyjaciel oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 

„Wybrana przeze mnie droga stanowi połączenie zawodu z pasją. Chciałabym, aby dzięki pracy ze mną dzieci lepiej rozumiały siebie i otaczający je świat, były otwarte na doświadczanie go, rozwijały swoją samodzielność oraz wiarę we własne możliwości. W wolnym czasie uwielbiam spędzać czas z najbliższymi, gotować i uprawiać swój skromny ogródek”.

Małgorzata Mazurkiewicz

Fizjoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Fizjoterapia. Pracę z dziećmi rozpoczęła w czasie studiów jako wolontariusz w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie w klinice rehabilitacji neurologicznej. Pasja stała się jej pracą zawodową i tak jest do dzisiaj. Posiada dodatkowe kwalifikacje zdobyte na licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych, między innymi NDT Bobath, PNF, Kinesiotaping, Ocena globalnych wzorców ruchowych metodą Prechtl’a, masaż I i II stopień, Balkefors Orthopaedics System, Terapia Bowena.

Pracuje przede wszystkim z dziećmi ze schorzeniami wynikającymi z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, metabolicznymi, opóźnieniem rozwoju psycho – ruchowego, wadami postawy oraz deficytami neurologicznymi.

 

„Jestem osobą aktywną, w czasie wolnym wybieram bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, a zimą jazdę na nartach i łyżwach lub jogę. Wielbicielka zdrowego odżywiania oraz wielka miłośniczka zielonej herbaty (matchy).”

Wiola1.jpg
MartaD2.jpg

Wioleta Górska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Logopeda

Nauczyciel mianowany z wieloletnim stażem, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dzieci ze złożonymi zaburzeniami. 

„Jestem osobą otwartą, lubię poznawać nowych ludzi i cenię sobie poczucie humoru. Interesuję się muzyką i teatrem. Praca, którą wykonuję daje mi dużo radości i czyni mnie lepszym człowiekiem. Dzieci inspirują mnie do działania - lubię z nimi być, bawić się oraz je uczyć.”

Marta Daniel

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy z kilkuletnim doświadczeniem. Absolwentka studiów nauczycielskich, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, a także studiów magisterskich w zakresie Zarządzania w oświacie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako animator zabaw  na różnego rodzaju imprezach i wydarzeniach dziecięcych. Od kilku lat jest nauczycielem wychowawcą w Przedszkolu Przyjaciel. 

„Jestem ciepłą, empatyczną i uśmiechniętą osobą. W codziennej pracy z dziećmi priorytetem jest dla mnie tworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska, w którym każde dziecko czuje się ważne i wartościowe. Cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i kursach, aby moja praca edukacyjna przynosiła jak najlepsze efekty”.

Ola.jpg

Aleksandra Faber

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy z kilkuletnim doświadczeniem. Absolwentka studiów wyższych na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku pedagogika małego dziecka, ze specjalnością: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Studentka ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku: pedagogika nauczycielska z terapią pedagogiczną. Doświadczenie w zawodzie zdobywała pracując jako wychowawca w grupie żłobkowej. Obecnie, od kilku lat, pracuje jako nauczyciel wychowawca w Przedszkolu Przyjaciel. 

„Jestem nauczycielem podążającym za dziećmi - oprócz pracy edukacyjnej staram się towarzyszyć dzieciom podczas wszystkich momentów pobytu w grupie przedszkolnej - wspólnie się bawimy, rozmawiamy, uczymy i jemy posiłki. W pracy edukacyjnej korzystam z metod i form wspierających naukę takich jak: Metoda Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki wg. Batii Strauss, a także z elementów glottodydaktyki”.

Monika Goszczycka

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy z kilkuletnim doświadczeniem. Magister pedagogiki wczesnoszkolnej. Dodatkowo, posiada kwalifikacje z zakresu Terapii SI uzyskane podczas studiów podyplomowych. Certyfikowany trener zajęć Senspolastycznych.

Julia.jpg
MagdaSz..jpg

Julia Ładno

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Absolwentka wyższych studiów pedagogicznych ze specjalnością: wychowanie żłobkowe i przedszkolne na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Obecnie w trakcie studiów magisterskich. Nauczyciel zaangażowany, pełen zapału do podejmowania nowych wyzwań, stale rozwijający swój warsztat.

„Jestem młodym nauczycielem, w trakcie stażu zawodowego. Staram się stale rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Jestem osobą energiczną i pogodną. W wolnym czasie lubię jeździć na rolkach, układać puzzle i grać w gry zespołowe.”

Magda Szydłowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy. Absolwentka nauczycielskich studiów pedagogicznych oraz studiów magisterskich z zakresu pedagogiki specjalnej: diagnoza i terapia pedagogiczna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako wychowawca grupy żłobkowej oraz nauczyciel wspomagający w grupie integracyjnej. Obecnie jest wychowawcą w Przedszkolu Przyjaciel. Dodatkowo magister ogrodnictwa z uprawnieniami do prowadzenia hortiterapii (ogrodoterapii). 

Ania.K.jpg

Anna Kozłowska

Nauczyciel wspomagający

Absolwentka studiów wyższych na kierunku: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną. Obecnie w trakcie studiów magisterskich: pedagogika specjalna, ze specjalizacją wczesne wspomaganie rozwoju oraz studiów podyplomowych z zakresu Integracji Sensorycznej. Kreatywna, poszukująca wyzwań pedagogiczno-terapeutycznych, stale podnosząca swoje kwalifikacje. Certyfikowany trener zajęć Senspolastyka.

„Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości. Zawsze gotowa wysłuchać, przytulić i wesprzeć dziecko. Pasjonuję się Terapią Integracji Sensorycznej. Po godzinach pracy zawodowej moim głównym zainteresowaniem jest home staging.”

Olga..jpg

Olga Kowalska

Pomoc nauczyciela

Studentka ostatniego roku Pedagogiki specjalnej ze wczesnym wspomaganiem rozwoju. Od kilku lat zdobywa doświadczenie i poszerza swoje kompetencje jako pomoc nauczyciela w Przedszkolu Przyjaciel. Poza pracą zawodową spełnia się prowadząc drużynę harcerską. 

“Jestem osobą aktywną, pogodną, lubię podejmować nowe wyzwania. Od piętnastu lat należę do Związku Harcerstwa Polskiego, a od lat pięciu prowadzę drużynę starszoharcerską. W wolnym czasie preferuję aktywne spędzanie czasu - uwielbiam wycieczki w góry i długie spacery.”

Patrycja3.jpg

Patrycja Trzaskowska

Pomoc nauczyciela

Od kilku lat pracuje w Przedszkolu Przyjaciel jako nieocenione wsparcie nauczyciela w grupie przedszkolnej. Swoje doświadczenie zdobywała jako opiekunka dziecięca. Posiada kwalifikacja do prowadzenia zajęć Plastyki Ekspresywnej. Osoba ciepła, kreatywna, zaangażowana w swoją pracę. 

“Jestem otwartą i pogodną osobą. Wybrałam pracę z dziećmi, ponieważ daje mi dużo radości - lubię z nimi przebywać, wspierać je i obserwować ich rozwój. Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek - wolne chwile spędzamy na spacerach, wycieczkach rowerowych i kreatywnej zabawie.”

Marzenka.jpg

Marzena Sielska

Obsługa

W Przedszkolu Przyjaciel dba o porządek i przygotowanie posiłków.

“Jestem osobą uśmiechniętą, pomocną i zaangażowaną w swoją pracę. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. Uwielbiam gotować, jeść, spacerować i cieszyć się życiem.”

p.Hania.jpg

Hanna Sielska

Obsługa

W Przedszkolu Przyjaciel dba o porządek i przygotowanie posiłków.

“Jestem osobą pogodną, pracowitą i sumienną. Praca pośród dzieci przynosi mi dużo radości.”

bottom of page