top of page
NASZA KADRA PRZEDSZKOLE PRZYJACIEL
Anna Nikodem

Anna Nikodem 

Dyrektor

Jestem dyrektorem Żłobka i Integracyjnego Przedszkola Przyjaciel w Falenicy. Od niemal 10 lat dbam o organizację pracy w Przyjacielu. Moim celem było stworzenie miejsca, gdzie wszyscy - dzieci, rodzice jak i pracownicy, będą czuć się komfortowo i dobrze - gdzie przychodzi się z uśmiechem na twarzy. Udało się spełnić moje marzenie - Przyjaciel to zgrany zespół, świetna współpraca, miejsce pełne zrozumienia, wsparcia i miłości, ale także profesjonalna kadra i mnóstwo sukcesów edukacyjnych oraz terapeutycznych.

Matylda Matisow

Matylda Matisow

Wicedyrektor

Koordynator ds. integracji

Nauczyciel mianowany, Pedagog specjalny, Terapeuta pedagogiczny, Arteterapeuta. Przez ponad szesnaście lat, w codziennej pracy zawodowej, pod superwizją, zdobywała wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju i autyzmem metodami Stosowanej Analizy Zachowania. Absolwentka szkoły plastycznej oraz studiów wyższych ze specjalizacjami: pedagogika specjalna, doradztwo i terapia pedagogiczna oraz pedagogika wczesnoszkolna. Obecnie studentka ostatniego semestru Psychologii. Posiada dodatkowe kwalifikacje z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych oraz Arteterapii. 

W Przedszkolu Przyjaciel koordynuje pracę zespołu nauczycieli oraz specjalistów, zajmuje się planowaniem procesu terapeutycznego oraz kreatywnego. Jest wsparciem merytorycznym zarówno dla nauczycieli, specjalistów jak i rodziców. 

Monika Chmielewska pedagog

Monika Chmielewska

Pedagog specjalny

manager

Nauczyciel mianowany, Pedagog specjalny, Terapeuta pedagogiczny, Terapeuta ręki, Trener Umiejętności Społecznych, Trener Kreatywnego Wpierania Rozwoju. Absolwentka studiów wyższych na kierunkach: pedagogika specjalna - terapia pedagogiczna oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a także wielu szkoleń certyfikacyjnych z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Posiada ponad 8 - letnie doświadczeniem w pracy z dziećmi zarówno neurotypowymi jak i z zaburzeniami rozwojowymi i niepełnosprawnościami. W Przedszkolu Przyjaciel prowadzi terapeutyczne zajęcia indywidualne oraz grupowe,  wspiera dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi podczas pobytu w grupie, jest wsparciem merytorycznym dla nauczycieli oraz rodziców.  

Dodatkowo, jako manager, zajmuje się sprawami organizacyjnymi placówki.

Ania_edited.jpg

Anna Piotrkowska

Psycholog 

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu Psychologii klinicznej, a także studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania na SWPS w Warszawie. Dodatkowo, posiada przygotowanie pedagogiczne. Od ponad dziesięciu lat wspiera dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwoju i zachowania oraz ich rodziny. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w ośrodkach behawioralnych, terapeutycznych jak i placówkach integracyjnych. Na co dzień, w Przedszkolu Przyjaciel, planuje i realizuje zajęcia terapeutyczne: indywidualne oraz grupowe, wspiera dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi podczas pobytu w grupie, a także prowadzi konsultacje z rodzicami.

Aleksandra Kowalczyk

Psycholog 

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu Psychologii , a także studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, Diagnozy Psychologicznej oraz Poradnictwa Psychologicznego i Interwencji Kryzysowych. Posiada dodatkowe przygotowanie pedagogiczne. Od niemal piętnastu lat wspiera dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwoju i zachowania oraz ich rodziny. Swoje doświadczenie zdobywała wspierając dzieci w placówkach oświatowych oraz placówkach wczesnej interwencji. Na co dzień, w Przedszkolu Przyjaciel, planuje i realizuje zajęcia terapeutyczne oraz wspiera dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi podczas pobytu w grupie.

Elwira_edited.jpg
Małgosia 3._edited.jpg

Elwira Tarasiuk

Terapeuta Integracji sensorycznej

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Z wykształcenia Diagnosta i Terapeuta SI, Terapeuta ręki, Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wspiera rozwój dzieci pracując w Przedszkolu Przyjaciel oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 

„Wybrana przeze mnie droga stanowi połączenie zawodu z pasją. Chciałabym, aby dzięki pracy ze mną dzieci lepiej rozumiały siebie i otaczający je świat, były otwarte na doświadczanie go, rozwijały swoją samodzielność oraz wiarę we własne możliwości. W wolnym czasie uwielbiam spędzać czas z najbliższymi, gotować i uprawiać swój skromny ogródek”.

Małgorzata Mazurkiewicz

Fizjoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Fizjoterapia. Pracę z dziećmi rozpoczęła w czasie studiów jako wolontariusz w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie w klinice rehabilitacji neurologicznej. Pasja stała się jej pracą zawodową i tak jest do dzisiaj. Posiada dodatkowe kwalifikacje zdobyte na licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych, między innymi NDT Bobath, PNF, Kinesiotaping, Ocena globalnych wzorców ruchowych metodą Prechtl’a, masaż I i II stopień, Balkefors Orthopaedics System, Terapia Bowena.

Pracuje przede wszystkim z dziećmi ze schorzeniami wynikającymi z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, metabolicznymi, opóźnieniem rozwoju psycho – ruchowego, wadami postawy oraz deficytami neurologicznymi.

 

„Jestem osobą aktywną, w czasie wolnym wybieram bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, a zimą jazdę na nartach i łyżwach lub jogę. Wielbicielka zdrowego odżywiania oraz wielka miłośniczka zielonej herbaty (matchy).”

Wiola1_edited.jpg

Wioleta Górska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Logopeda

Nauczyciel mianowany z wieloletnim stażem, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dzieci ze złożonymi zaburzeniami. 

„Jestem osobą otwartą, lubię poznawać nowych ludzi i cenię sobie poczucie humoru. Interesuję się muzyką i teatrem. Praca, którą wykonuję daje mi dużo radości i czyni mnie lepszym człowiekiem. Dzieci inspirują mnie do działania - lubię z nimi być, bawić się oraz je uczyć.”

Marta Daniel

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy z kilkuletnim doświadczeniem. Absolwentka studiów nauczycielskich, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, a także studiów magisterskich w zakresie Zarządzania w oświacie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako animator zabaw  na różnego rodzaju imprezach i wydarzeniach dziecięcych. Od kilku lat jest nauczycielem wychowawcą w Przedszkolu Przyjaciel. 

„Jestem ciepłą, empatyczną i uśmiechniętą osobą. W codziennej pracy z dziećmi priorytetem jest dla mnie tworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska, w którym każde dziecko czuje się ważne i wartościowe. Cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i kursach, aby moja praca edukacyjna przynosiła jak najlepsze efekty”.

Aleksandra Faber

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy z kilkuletnim doświadczeniem. Absolwentka studiów wyższych na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku pedagogika małego dziecka, ze specjalnością: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Studentka ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku: pedagogika nauczycielska z terapią pedagogiczną. Doświadczenie w zawodzie zdobywała pracując jako wychowawca w grupie żłobkowej. Obecnie, od kilku lat, pracuje jako nauczyciel wychowawca w Przedszkolu Przyjaciel. 

„Jestem nauczycielem podążającym za dziećmi - oprócz pracy edukacyjnej staram się towarzyszyć dzieciom podczas wszystkich momentów pobytu w grupie przedszkolnej - wspólnie się bawimy, rozmawiamy, uczymy i jemy posiłki. W pracy edukacyjnej korzystam z metod i form wspierających naukę takich jak: Metoda Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki wg. Batii Strauss, a także z elementów glottodydaktyki”.

Monika Goszczycka

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy z kilkuletnim doświadczeniem. Magister pedagogiki wczesnoszkolnej. Dodatkowo, posiada kwalifikacje z zakresu Terapii SI uzyskane podczas studiów podyplomowych. Certyfikowany trener zajęć Senspolastycznych.

Julia_edited.jpg

Julia Ładno

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy. Absolwentka magisterskich studiów pedagogicznych ze specjalnością: wychowanie żłobkowe i przedszkolne na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Osoba ciepła i pogodna, pełna zapału do podejmowania nowych wyzwań.

MagdaSz._edited.jpg

Magda Szydłowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nauczyciel kontraktowy. Absolwentka nauczycielskich studiów pedagogicznych oraz studiów magisterskich z zakresu pedagogiki specjalnej: diagnoza i terapia pedagogiczna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako wychowawca grupy żłobkowej oraz nauczyciel wspomagający w grupie integracyjnej. Obecnie jest wychowawcą w Przedszkolu Przyjaciel. Dodatkowo magister ogrodnictwa z uprawnieniami do prowadzenia hortiterapii (ogrodoterapii). 

Ania.K.jpg

Anna Kozłowska

Nauczyciel wspomagający

Absolwentka studiów wyższych na kierunku: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną. Obecnie w trakcie studiów magisterskich: pedagogika specjalna, ze specjalizacją wczesne wspomaganie rozwoju oraz studiów podyplomowych z zakresu Integracji Sensorycznej. Kreatywna, poszukująca wyzwań pedagogiczno-terapeutycznych, stale podnosząca swoje kwalifikacje. Certyfikowany trener zajęć Senspolastyka.

„Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości. Zawsze gotowa wysłuchać, przytulić i wesprzeć dziecko. Pasjonuję się Terapią Integracji Sensorycznej. Po godzinach pracy zawodowej moim głównym zainteresowaniem jest home staging.”

Olga._edited.jpg

Olga Kowalska

Pomoc nauczyciela

Studentka ostatniego roku Pedagogiki specjalnej ze wczesnym wspomaganiem rozwoju. Od kilku lat zdobywa doświadczenie i poszerza swoje kompetencje jako pomoc nauczyciela w Przedszkolu Przyjaciel. Poza pracą zawodową spełnia się prowadząc drużynę harcerską. 

“Jestem osobą aktywną, pogodną, lubię podejmować nowe wyzwania. Od piętnastu lat należę do Związku Harcerstwa Polskiego, a od lat pięciu prowadzę drużynę starszoharcerską. W wolnym czasie preferuję aktywne spędzanie czasu - uwielbiam wycieczki w góry i długie spacery.”

Patrycja3_edited.jpg

Patrycja Trzaskowska

Pomoc nauczyciela

Od kilku lat pracuje w Przedszkolu Przyjaciel jako nieocenione wsparcie nauczyciela w grupie przedszkolnej. Swoje doświadczenie zdobywała jako opiekunka dziecięca. Dodatkowo Trener Kreatywnego Wspierania Rozwoju, Trener Sensoplastyki oraz Plastyki Ekspresywnej. Osoba ciepła, kreatywna, zaangażowana w swoją pracę i stale poszerzająca swój warsztat pracy. 

“Jestem otwartą i pogodną osobą. Wybrałam pracę z dziećmi, ponieważ daje mi dużo radości - lubię z nimi przebywać, wspierać je i obserwować ich rozwój. Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek - wolne chwile spędzamy na spacerach, wycieczkach rowerowych i kreatywnej zabawie.”

Marzenka.jpg

Marzena Sielska

Obsługa

W Przedszkolu Przyjaciel dba o porządek i przygotowanie posiłków.

“Jestem osobą uśmiechniętą, pomocną i zaangażowaną w swoją pracę. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. Uwielbiam gotować, jeść, spacerować i cieszyć się życiem.”

p.Hania.jpg

Hanna Sielska

Obsługa

W Przedszkolu Przyjaciel dba o porządek i przygotowanie posiłków.

“Jestem osobą pogodną, pracowitą i sumienną. Praca pośród dzieci przynosi mi dużo radości.”

bottom of page