top of page
LOKALIZACJA TŁO.jpg
LOKALIZACJA TŁO.jpg
LOKALIZACJA TŁO.jpg
LOKALIZACJA TŁO.jpg
ja2.jpg
Ania.jpg
Elwira.jpg
Małgosia 3..jpg

Wsparcie Specjalistów

 Nasza kadra
 

Matylda Matisow

Koordynator ds. integracji

Nauczyciel mianowany, Pedagog specjalny, Terapeuta. Przez szesnaście lat, w codziennej pracy zawodowej, pod superwizją, zdobywała wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju i autyzmem metodami Stosowanej Analizy Zachowania. Absolwentka studiów wyższych ze specjalizacjami: Pedagogika specjalna, Doradztwo i terapia pedagogiczna oraz Pedagogika wczesnoszkolna. Obecnie studentka ostatniego roku Psychologii. Posiada dodatkowe kwalifikacje z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych oraz Arteterapii. 

W Przedszkolu Przyjaciel koordynuje pracę zespołu specjalistów, zajmuje się planowaniem procesu terapeutycznego, jest wsparciem merytorycznym zarówno dla nauczycieli, specjalistów jak i rodziców. Dodatkowo, prowadzi terapię psychologiczno-pedagogiczną w myśl podejścia behawioralnego. 

Anna Piotrkowska

Psycholog 

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu Psychologii klinicznej, a także studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania na SWPS w Warszawie. Dodatkowo, posiada przygotowanie pedagogiczne. Od ponad dziesięciu lat wspiera dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwoju i zachowania oraz ich rodziny. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w ośrodkach behawioralnych, terapeutycznych jak i placówkach integracyjnych. Na co dzień, w Przedszkolu Przyjaciel, planuje i realizuje zajęcia terapeutyczne: indywidualne oraz grupowe, wspiera dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi podczas pobytu w grupie, a także prowadzi konsultacje z rodzicami.

Elwira Tarasiuk

Terapeuta Integracji sensorycznej

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Z wykształcenia Diagnosta i Terapeuta SI, Terapeuta ręki, Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wspiera rozwój dzieci pracując w Przedszkolu Przyjaciel oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 

Małgorzata Mazurkiewicz

Fizjoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Fizjoterapia. Pracę z dziećmi rozpoczęła w czasie studiów jako wolontariusz w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie w klinice rehabilitacji neurologicznej. Pasja stała się jej pracą zawodową i tak jest do dzisiaj. Posiada dodatkowe kwalifikacje zdobyte na licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych, między innymi NDT Bobath, PNF, Kinesiotaping, Ocena globalnych wzorców ruchowych metodą Prechtl’a, masaż I i II stopień, Balkefors Orthopaedics System, Terapia Bowena. Pracuje przede wszystkim z dziećmi ze schorzeniami wynikającymi z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, metabolicznymi, opóźnieniem rozwoju psycho – ruchowego, wadami postawy oraz deficytami neurologicznymi.

LOKALIZACJA TŁO.jpg
Wiola1.jpg

Wioleta Górska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Logopeda

Nauczyciel mianowany z wieloletnim stażem, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dzieci ze złożonymi zaburzeniami. 

„Jestem osobą otwartą, lubię poznawać nowych ludzi i cenię sobie poczucie humoru. Interesuję się muzyką i teatrem. Praca, którą wykonuję daje mi dużo radości i czyni mnie lepszym człowiekiem. Dzieci inspirują mnie do działania - lubię z nimi być, bawić się oraz je uczyć.”

bottom of page